Haber

Yüzme Türkiye Şampiyonası’nda Denizli’ye 35 madalya

DENİZLİ (İGFA) – Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından düzenlenen 11 Yaş Yüzme Türkiye Şampiyonası hafta sonu Samsun’da yapıldı. Karşılaşmalara 15 sporcu ile katılan Denizli Büyükşehir Belediyespor sporcuları, elde ettikleri başarı ile Denizlilileri bir kez daha gururlandırdı. Denizli Büyükşehir Belediyespor Yüzme Takımı sporcusu İbrahim Burhan, 50 metre kurbağalamada Türkiye şampiyonu olarak altın madalya kazanırken, 200 metre kurbağalamada Türkiye ikincisi, 400 metre serbestte Türkiye ikincisi ve 100 metre serbestte Türkiye üçüncüsü oldu. . Büyükşehir Belediyesporlu yüzme takımı sporcuları Emine Tabiat Aktaş 400 metre serbestte Türkiye 3’üncüsü, 100 metre serbestte Türkiye 6’ncısı, Berkay Çağdaş Ülker 200 metre geri Türkiye 5’incisi, Yasin Sağlam 200 metre serbestte Türkiye 6.’sı, Ali İhsan Nazlıer 100 metre kelebekte Türkiye 8.’si oldu.

Denizli Büyükşehir Belediyespor Bayrak Yüzme Grubu ise 4×100 erkekler serbestte Türkiye 2’nciliği, 4×100 serbest karışıkta Türkiye 2’nciliği, 4×50 karışık erkeklerde Türkiye 3’üncülüğü, 4×50 karışık karışıkta Türkiye 3’üncülüğü ve Türkiye 4’üncülüğü elde etti. 4×100 kızlar serbest. Denizli Büyükşehir Belediyespor Yüzme Takımı’nda A3 ve A4 barajını geçen 8 sporcunun kazandığı altın madalyalarla toplamda 35 madalya kazanan çocuklarımız şampiyonaya damgasını vurdu.

Samsun’da düzenlenen şampiyonada başarı elde eden tüm sporcuları ve teknik heyeti tebrik eden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Bizi gururla temsil eden çocuklarımızı ve antrenörlerimizi yürekten kutluyorum. Çocuklarımız için ne yaparsak yapalım yanlarında olmaya ve her türlü imkanı sunmaya devam edeceğiz. Çocuklarımızla gurur duyuyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu