Ekonomi

SAHA İstanbul Karabük İrtibat Bürosu Faaliyete Geçti

Savunma, havacılık ve uzay alanlarında faaliyet gösteren sanayi kümesi SAHA İstanbul’un Karabük irtibat ofisi faaliyete geçti.

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası’ndaki ofisin açılışına SAHA İstanbul Genel Sekreteri Levent Kerim Uça, Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Çapraz, SAHA İstanbul ve Oda temsilcileri katıldı.

Açılışın ardından katılımcılar ofisi gezdi ve ardından “Karabük’ün Savunma Sanayi Potansiyelinin Değerlendirilmesi” konulu toplantı gerçekleştirildi.

SAHA İstanbul Genel Sekreteri Uça, burada yaptığı konuşmada, Karabük’ün Cumhuriyetin ilk sanayi şehirlerinden biri olduğunu söyledi.

SAHA İstanbul olarak Karabük’te bulunmaktan onur duyduklarını belirten Uça, “Karabük, çocukluğumuzdan bu yana adını hep duyduğumuz, ülkemize büyük katkıları olan bir şehir. Bu şehrin bu büyük potansiyelinin daha da gelişmesini istiyoruz. Savunma sanayimizin üretim üssü.” dedi.

SAHA İstanbul’un kuruluşu ve faaliyetleri hakkında bilgi veren Uça, şunları söyledi:

“2015 yılında kurulan ve Marmara Bölgesi odaklı olarak hızlı bir ilerleme kaydederek 27 üye ile başladığımız yolculuğumuza bugün itibariyle 1001 üye ile devam ediyoruz. 41 ilde, 52 sektörde üretim yapan, 11 enstitüsü ile TÜBİTAK’ın da yer aldığı “26 üniversiteyi kapsayan bir yapıya dönüştük. Artık SAHA İstanbul, sahip olduğu prestijle ulaştığı büyüklükle sadece Türkiye’nin değil, Avrupa’nın da en büyük sanayi kümesi haline geldi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu