Haber

Manisa Selendi’de yüzyılın sonlarına doğru yatırım

MANİSA (İGFA) –Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü, Selendi tarihinin en büyük yatırımında çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Bu kapsamda Yatırım ve İnşaat Müdürlüğü bünyesinde yürütülen projede; 38 kilometre içme suyu ve 7 kilometre yağmur suyu sınır döşeme çalışması sona erdi. 39 kilometrelik kanalizasyon sınırının döşenme çalışmasında son aşamaya gelindi. Altyapı yatırımı ve atıksu arıtma tesisine 100 milyon TL yatırım yapan MASKİ, Selendi’de tarihinin en büyük altyapı yatırımını yapıyor.

Selendi merkezinin çehresini değiştirecek itibar caddesi düzenlemeleri tüm hızıyla devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı kapsamında Selendi’de Atatürk ve Adnan Menderes Caddesi’nde itibar caddesi düzenlemesi tüm hızıyla devam ediyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün liderliğinde çalışan MASKİ Genel Müdürlüğü, atıksu arıtma tesisi olmayan ilçe kalmasın diye tesisteki betonarme imalatlarını tamamladı. 10 bin eşdeğer nüfusa hizmet verecek olan gelişmiş biyolojik atıksu arıtma tesisinde günde 840 metreküp atıksu arıtılacak.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Mesafe yakın yakın fark etmeksizin 17 ilçemize eşit hizmet götürmek için çalışıyoruz. Bu noktadan hareketle ilimizin en doğusundaki şirin ilçemiz Selendi’de tarihinin en büyük yatırımını yapıyoruz. İçme suyu ve yağmur suyu hattı döşeme çalışmalarımızı tamamladık. Kanalizasyon sınır döşeme işimiz yüzde 85 seviyesinde. 04.10.2023 olan iş bitiş tarihi ile karşılaştırıldığında şimdilik 10 ay ileri gidiyoruz. Gelişmiş, refah düzeyi yüksek, 17 ilçeli bir Manisa için projeler üretmeye devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu